Ministarstvo vanjskih poslova BiH
Skip Navigation Links
Vanjska politikaExpand Vanjska politika
AktuelnostiExpand Aktuelnosti
MinistarstvoExpand Ministarstvo
AmbasadeExpand Ambasade
Konzularne informacijeExpand Konzularne informacije
EkonomijaExpand Ekonomija
Međunarodna saradnjaExpand Međunarodna saradnja
Javne nabavkeExpand Javne nabavke
A-A+
Ministarstvo .. Sekretar .. Biografija
Biografija
3.2.2015 12:18
Biografija




B I O G R A F I J A


Adnan Hadžikapetanović
sekretar Ministarstva vanjskih poslova Bosne i Hercegovine


DATUM I MJESTO ROĐENJA:

04. septembar 1957. – Sarajevo, Bosna i Hercegovina

OBRAZOVANJE:

Diplomirani pravnik

Pravni fakultet
Univerzitet u Sarajevu   


RADNO ISKUSTVO:

septembar 2005. –

                              Bosna i Hercegovina       
                              Ministarstvo vanjskih poslova 
                              Sekretar Ministarstva

mart 2005 – septembar 2005.

                              Bosna i Hercegovina       
                              Ministarstvo vanjskih poslova 
                              vršilac dužnosti Sekretara Ministarstva   

maj 2001. - septembar 2005.
   
                              Bosna i Hercegovina       
                              Ministarstvo vanjskih poslova 
                              Pomoćnik ministra za opšte poslove

 
oktobar 1998. – maj 2001.
   
                              Bosna i Hercegovina       
                              Ministarstvo vanjskih poslova 
                              Rukovodilac Odsjeka za opšte poslove

decembar 1995. – oktobar 1998.
   
                              Bosna i Hercegovina       
                              Ministarstvo vanjskih poslova 
                              Načelnik Odjeljenja za administrativno tehničke i opšte poslove
 
septembar 1995. – decembar 1995.

                              R Bosna i Hercegovina       
                              Ministarstvo vanjskih poslova 
                              Sektor za analitiku
   


OSTALO:
      - Od 2005. do 2012. godine obavljao dužnost ovlaštenog predstavnika Bosne i Hercegovine za provedbu Aneksa B Sporazuma o pitanjima sukcesije bivše SFRJ.
      - Predstavnik Ministarstva vanjskih poslova Bosne i Hercegovine za koordinaciju i implementaciju Projekta podrške Evropske Unije zajedničkim institucijama BiH (razvoj državne službe, evropskih principi javne administracije, upravljanje ljudskim resursima, upravljanje projektom, komunikacija s javnošću i medijima, revizija i dr.).   
      - Predstavnik Ministarstva vanjskih poslova Bosne i Hercegovine za koordinaciju i implementaciju programa Vlade Sjedinjenih Američkih Država u programu obuke kadrova u državnim institucijama.


BRAČNO STANJE:
Razveden