Iz DKP i misija
Konferencija o Bosni i Hercegovini u Parlamentu Kraljevine Danske
14.05.2012
Ministarstvo vanjskih poslova Bosne i Hercegovine
U Parlamentu Kraljevine Danske u Kopenhagenu je na Dan Europe 9. svibnja održana cjelodnevna konferencija o Bosni i Hercegovini u organizaciji Europskog pokreta Danske i Bosanskohercegovačko-danskog akademskog kluba (BIHDAK), u suradnji s Veleposlanstvom Bosne i Hercegovine u ovoj zemlji.
Skup je otvorio veleposlanik Bosne i Hercegovine u Kraljevini Danskoj Kemal Muftić. Učesnincima i gostima Konferencije obratili su se Erik Boel, predsjedatelj Danskog europskog pokreta i član Parlamenta, Niels-Jørgen Nehring, predsjednik Bosanskohercegovačko-danskog akademskog kluba (BIHDAK) i nekadašnji veleposlanik Kraljevine Danske u Bosni i Hercegovini i Mogens Lykketoft, predsjedatelj Parlamenta.
Pored analize uzroka i posljedica zbivanja, koja su obilježila protekla dva desetljeća prošlosti naše zemlje, ali i čitave regije, govornici su posebice pozornost obratili na odnose Bosne i Hercegovione i Danske i mogućnosti njihovog daljeg unaprijeđenja, posebice na ekonomskom planu. Glavna tema je bila europska budućnost Bosne i Hercegovine.
Konferencija o Bosni i Hercegovini je značajna za senzibiliziranje danske političke i gospodarske javnosti za suradnju s našom zemljom, ali i animiranje naše dijaspore u Danskoj, posebice onih koji razmišljaju o povratku i personalnom biznisu.




