Iz DKP i misija

Veleposlanstvo Bosne i Hercegovine u Pragu organiziralo “Bosansko-hercegovačko veče” u Slovačkoj

Iz DKP i misija

23.04.2012

Veleposlanstvo Bosne i Hercegovine u Pragu organiziralo “Bosansko-hercegovačko veče” u Slovačkoj 

Veleposlanstvo Bosne i Hercegovine u Pragu u suradnji sa NVO Bosfam  iz Srebrenice, kompanijom  DALI.M.N. iz Bratislave, Vinarijom „Andrija“ iz Čitluka i predstavnicima bih dijaspore iz Bratislave organizirala je „Bosansko-hercegovačko veče“, u okviru godišnje Konferencije SACKA - Udruga slovačkih turističkih i putnih agencija, održane od 20. do 22. travnja 2012. godine u slovačkom zimskom centru Jasna na Tatrama. Prezentirani su gastronomski specijaliteti iz BiH, hercegovačka vina, turistički promotivni materijali, suveniri BOSFAM-a iz Srebrenice i pučke nošnje svih naroda iz BiH.
    
„Bosansko-hercegovačko veče“ je otvorio Veleposlanik BiH u Slovačkoj, sa sjedištem u Pragu, Nediljko Bilić. U obraćanju učesnicima Konferencije i gostima iz BiH, veleposlanik Bilić se zahvalio organizatoru SACKA na ukazanom povjerenju našoj zemlji da učestvuje u programu Konferencije i pokaže svoje turističke mogućnosti i potencijale u vremenu kada se bilježi rast vanjskotrgovinski i turističke razmjene između BiH i Slovačke.

Zamjenik federalnog ministra turizma i ekologije Nedjeljko Babić se, u ime turističkih predstavnika iz BiH, zahvalio na suradnji i pozvao slovačke turističke operatere na nastavak suradnje, kroz organiziranje studijskih putovanja slovačkih turističkih operatera u BiH u narednom periodu.
  
Predsjednik Asocijacije slovačkih turističkih i putnih agencija Tomaš Hasala, je odao priznanje organizatorima „bh. večeri“ i turističkim predstavnicima iz BiH na promociji turističkih potencijala Bosne i Hercegovine.